6W sobotę 12 marca Wielkopolscy sołtysi spotkali się na placu św. Józefa Kaliszu na VI Pielgrzymce Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Wydarzenie rozpoczęła Msza Św. w intencji sołtysów, której przewodniczył Biskup kaliski Damian Bryl. Później uroczystości przeniosły się do Stawiszyna, gdzie rozstrzygnięty został etap wojewódzki konkursu „Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa”. Zwyciężyło sołectwo Łagiewniki Kościelne, z gminy Kiszkowo, w powiecie gnieźnieńskim projektem „Odtwarzamy Kipę – lodową wyspę na stawie w Łagiewnikach Kościelnych” i awansowało do etapu krajowego konkursu. Pielgrzymka sołtysów była także okazją do wyróżnienia odznaką honorową „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” 22 sołtysów, którzy swoją postawą i zagazowaniem wspierają lokalną społeczność oraz przyczyniają się do rozwoju swoich „ małych ojczyzn”. Wyróżnienie otrzymało także „Koło Gminne w Wągrowcu Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego”. Całość uroczystości urozmaiciły wstępy artystyczne zespołów "Stawiszynianki" i "Dynamitki".

6 6 6 6 6 6 6 6

Samorząd Województwa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Klub Radnych PSL Sejmik Województwa Wielkopolskiego

Polecam

Polskie Stronnictwo Ludowe

fml

impulswlkppsl

film

Rota

Losowe zdjęcie

Ta strona używa plików cookies.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
© 2016 Krzysztof Andrzej Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego