1W miniony weekend 10 i 11 września wziąłem udział w Dożynkach Prezydenckich w Spale. W sobotę swoją działalność rozpoczęło Miasteczko Regionów, gdzie poszczególne województwa prezentowały swoje specjały. Stoisko Wielkopolski cieszyło się prawdopodobnie największym zainteresowaniem i uznaniem odwiedzających.

Tego dnia odbył się również konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Wielkopolski wieniec został przygotowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, natomiast grupa wieńcowa przyjechała ze wsi Kocina w Gminie Sośnie (powiat ostrowski).

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się od dziękczynnej mszy świętej. Następnie na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Spale Zespół Pieśni i Tańca "Łany" z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wykonał tradycyjny obrzęd dożynkowy.

Po oficjalnych uroczystościach stoisko Wielkopolski odwiedziła Para Prezydencka oraz przedstawiciele rządu RP, których powitałem na naszym stoisku wraz z zespołem i kapelą ludową z Brzezin w powiecie kaliskim.

1 1 1

Samorząd Województwa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Klub Radnych PSL Sejmik Województwa Wielkopolskiego

Polecam

Polskie Stronnictwo Ludowe

fml

impulswlkppsl

film

Rota

Losowe zdjęcie

Ta strona używa plików cookies.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
© 2016 Krzysztof Andrzej Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego