6Chrzan, w Gminie Żerków, w powiecie jarocińskim w niedzielę 24 marca był stolicą Wielkanocnych tradycji i smaków związanych z chrzanem.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Gmina Żerków byli organizatorami konkursu „Tarcia chrzanu w Chrzanie – Wielkopolskie Tradycje Wielkanocne”. Uczestniczyło w nim blisko 100 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Wielkopolski, które przygotowały niezliczoną ilość potraw z chrzanem czerpiących z dorobku pokoleń i nawiązujących do tradycji Wielkanocnych. Podczas wydarzenia ogromnych emocji dostarczyła konkurencja tarcia chrzanu na czas. Zwyciężyło KGW „Orzechowianki” (pow. wrzesiński), które utarło 625 g chrzanu w 3 minuty! Z kolei za najlepszą potrawę z chrzanem uznano „Pierogi z dziczyzną w sosie chrzanowym” przygotowane przez KGW w Augustynowie (pow. słupecki). W obu kategoriach oprócz nagród za I, II i III miejsce wręczono także łącznie 40 wyróżnień. Zgromadzoną publiczność w wspaniały klimat wprowadził także występ Andrzeja Cierniewskiego.

6 6 6 6 6 6 

Samorząd Województwa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Klub Radnych PSL Sejmik Województwa Wielkopolskiego

Polecam

Polskie Stronnictwo Ludowe

fml

impulswlkppsl

film

Rota

Losowe zdjęcie

Ta strona używa plików cookies.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
© 2016 Krzysztof Andrzej Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego