6W Kobiernie, w powiecie krotoszyńskim zainaugurowano realizację projektu pn. „Aktywizacja mieszkańców powiatu krotoszyńskiego w kierunku podejmowania działalności gospodarczej w zakresie kaletnictwa”.

Z tej okazji podpisany 27 marca został specjalny list intencyjnego pomiędzy Samorządem Województwa Wielkopolskiego, Miastem i Gminą Krotoszyn, firmą LAS Kalisz oraz Kołem Gospodyń Wiejskich w Kobiernie. W ramach zawartego dokumentu strony zobowiążą się do współpracy w zakresie organizacji warsztatów kaletniczych z wykorzystaniem skór dzików. Warsztaty poprowadzi wykwalifikowany specjalista, który nauczy uczestniczki szycia galanterii skórzanej: portfeli, etui na telefon, małych torebek. To pomysł, który narodził się podczas wizyty studyjnej w japońskim mieście partnerskim Miasta i Gminy Krotoszyn. Inicjatywa realizowana będzie w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2024-2025 w województwie wielkopolskim.

 6 6 6 6

Samorząd Województwa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Klub Radnych PSL Sejmik Województwa Wielkopolskiego

Polecam

Polskie Stronnictwo Ludowe

fml

impulswlkppsl

film

Rota

Losowe zdjęcie

Ta strona używa plików cookies.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
© 2016 Krzysztof Andrzej Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego