6We wtorek 11 czerwca w Gdańsku odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego na rzecz wspólnych działań w zakresie rozwoju turystyki wodnej i transportu na Międzynarodowej Drodze Wodnej E70.

Inicjatywa realizacji działań na rzecz rewitalizacji i przywróceniu funkcji żeglownych na Międzynarodowej Drodze Wodnej E70 zapoczątkowana w 2006 roku przez pięć województw: lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie oraz warmińsko-mazurskie wchodzi w kolejny etap współpracy. Kolejnym krokiem są wspólne działania na rzecz rozwoju turystyki wodnej i transportu na MDW E70. Działania na MDW E70, obejmują szereg zadań mających na celu wyeliminowanie przeszkód, mielizn, zachwaszczeń, poprawę oznakowania nawigacyjnego, niskich prześwitów mostowych, zniszczonych elementów zabudowy regulacyjnej, itp., które uniemożliwiają prowadzenie żeglugi. Od momentu powstania zespołu ds. MDW E70 władze samorządowe podjęły wiele inwestycji, często we współpracy z podmiotami prywatnymi, które poprawiły infrastrukturę wodniacką.

6 6 6 6 

Samorząd Województwa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Klub Radnych PSL Sejmik Województwa Wielkopolskiego

Polecam

Polskie Stronnictwo Ludowe

fml

impulswlkppsl

film

Rota

Losowe zdjęcie

Ta strona używa plików cookies.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
© 2016 Krzysztof Andrzej Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego