W czwartek, 2. czerwca, w imieniu Samorządu Województwa miałem zaszczyt gościć Beatrix Tappeser - Sekretarz Stanu w Heskim Ministerstwie Środowiska, Ochrony Klimatu, Rolnictwa oraz Ochrony Konsumentów. Spotkanie zostało zorganizowane na terenie powiatu słupeckiego, we współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Stowarzyszenia "Unia Nadwarciańska" oraz Starostwa Powiatowego w Słupcy, w ramach trzydniowej wizyty delegacji z Hesji w Wielkopolsce. Jego celem było pokazanie najciekawszych projektów, zrealizowanych w powiecie słupeckim przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach podejścia LEADER, a także prezentacja lokalnych produktów, wytwarzanych przed przedsiębiorstwa zrzeszone w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. Wspólnie odwiedziliśmy m.in. Spółdzielnię Mleczarską Udziałowców w Strzałkowie, Ośrodek Edukacji Przyrodniczej oraz Gród Słowiański w Lądzie, a także stajnię w Zagórowie oraz wytwórnię miodów pitnych w Przybrodzinie.

Wizyta Pani Sekretarz stworzyła przestrzeń do dyskusji na temat rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, zwłaszcza w kontekście inicjatyw podejmowanych przez samorządy i lokalne grupy działania.

2 3 3

3 33

 

Samorząd Województwa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Klub Radnych PSL Sejmik Województwa Wielkopolskiego

Polecam

Polskie Stronnictwo Ludowe

fml

impulswlkppsl

film

Rota

Losowe zdjęcie

Ta strona używa plików cookies.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
© 2016 Krzysztof Andrzej Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego