Z inicjatywy radnego sejmiku województwa Jana Pikulika w północnej wielkopolsce zorganizowane zostało szkolenie na temat możliwości pozyskiwania funduszy unijnych w ramach PROW 2014-2020 w zakresie działań realizowanych przez Samorząd Województwa. Spotkanie, którego byłem uczestnikiem, odbyło się w środę 13. lipca w Urzędzie Miasta i Gmina Wysoka. Wzięli w nim udział samorządowcy z terenu trzech powiatów - pilskiego, złotowskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego, m.in. radni sejmiku województwa Jan Pikulik i Jerzy Kado oraz wicestarosta pilski Stefan Piechocki.
Tematyka prezentacji, przygotowanych przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego, dotyczyła harmonogramu konkursów w ramach PROW 2014-2020, źródeł finansowania, kryteriów wyboru i oceny wniosków, a także funkcjonowania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w aspekcie możliwości wspierania inicjatyw lokalnych.
Po zakończeniu szkolenia, wspólnie z burmistrzem Wysokiej Markiem Madejem, radnym sejmiku Janem Pikulikiem i wicestarostą Stefanem Piechockim, odwiedziliśmy zakłady i gospodarstwa działające na terenie gminy Wysoka. W miejscowości Wysoczka obejrzałem zakład Hjort Knudsen Polen, produkujący meble tapicerowane oraz gospodarstwo sadownicze pana Karola Kuczerowskiego. Następnie w miejscowości Wysoka Mała odbyłem wizytę w gospodarstwie rolnym pana Tomasza Kaliskiego, a na zakończenie  odwiedziłem zakład Zodan w Wysokiej, który zajmuje się produkcją i montażem domów z drewna.

2  2 2

2 2 2

Samorząd Województwa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Klub Radnych PSL Sejmik Województwa Wielkopolskiego

Polecam

Polskie Stronnictwo Ludowe

fml

impulswlkppsl

film

Rota

Losowe zdjęcie

Ta strona używa plików cookies.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
© 2016 Krzysztof Andrzej Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego