Dozynki1W najbliższą niedzielę 28 siepania zapraszam wszystkich serdecznie na Wojewódzko - Diecezjalne Dożynki, które odbędą się w Liskowie w powiecie kaliskim. Szczególnie cieszy mnie miejsce, w którym będziemy świętować tegoroczne dożynki, bo osobiście zabiegałem o to, abyśmy mogli to święto przeżywać właśnie na ziemiach powiatu kaliskiego w Liskowie.


 
Rozpoczynamy o godzinie 11.30 od otwarcia wystawy rolniczej. Tegoroczna wystawa jest nawiązaniem do tradycji wystaw rolniczych, które odbyły się w Liskowie w 1925 i 1937 roku, popularyzujących osiągnięcia lokalnej społeczności. Na Wystawie zaprezentuje się ponad 30 podmiotów z branży rolniczej.


Podczas DOżnynek odbęda się również Wielkopolskie Dni Energii nawiązujące do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii, który organizowany jest co roku w Brukselii.

O godzinie 13.00 rozpocznie się Msza Święta pod przewodnictwem J.E. ks. Bp. Edwarda Janiaka. Po mszy tradycyjny obrzęd dożynkowy.

Starostami tegorocznych dożynek są Magdalena Bruź oraz Jacek Grzelak.
 
Magdalena Bruź wraz z mężem Wiesławem prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne w miejscowości Zakrzyn, w gminie Lisków, przejęte po rodzicach Magdaleny w 2006 roku. Na powierzchni 28 hektarów własnych i 10 hektarów dzierżawionych uprawiane są  zboża  oraz  kukurydza  na  kiszonkę,  a  użytki  zielone mają za zadanie  dostarczać  paszy  dla  zwierząt.  W  gospodarstwie hodowanych jest około 100 sztuk bydła, a otrzymywanie mleko trafia do publicznej mleczarni „Ceko” w Goliszewie.
 
Jacek Grzelak - laureat XV edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2015 - prowadzi wraz z żoną Emilią gospodarstwo rolne o powierzchni  150  ha  w  Skarszewie  na
terenie   gminy   Żelazków   w   powiecie kaliskim. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji roślinnej,  głównie  w  uprawie  kukurydzy. Od   25   lat   prowadzone   są   poletka
doświadczalne  we  współpracy  z  firmami  nasiennymi.  W gospodarstwie  użytkowanych  jest  5 silosów oraz 2 suszarnie ziarna. W latach 2007 – 2013 dzięki środkom unijnym zmodernizowano 3 park  maszynowy.  Gospodarz  świadczy  także  usługi  z  zakresu  siewu,  uprawy,  zbioru  kukurydzy  i zbóż.
 
Do zobaczenia w Liskowie!

dozynki

Samorząd Województwa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Klub Radnych PSL Sejmik Województwa Wielkopolskiego

Polecam

Polskie Stronnictwo Ludowe

fml

impulswlkppsl

film

Rota

Losowe zdjęcie

Ta strona używa plików cookies.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
© 2016 Krzysztof Andrzej Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego