wde1Zapraszam na Wielkopolskie Dni Energii, które odbęda się w nabliższa niedzielę na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Liskowie podczas Dożynek Wojewódzko- Diecezjalnych.

Wielkopolskie Dni Energii (WDE) to przedsięwzięcie nawiązujące do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii (ang. European Sustainable Energy Week – EUSEW), który organizowany jest co roku w Brukseli, zwykle w trzecim tygodniu czerwca. W latach 2012-2015 odbyły się już cztery edycje tej inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, w tym trzy z nich uzyskały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Celem Wielkopolskich Dni Energii jest propagowanie idei stosowania odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej, racjonalnego wykorzystania energii oraz szeroko pojętej gospodarki niskoemisyjnej co ma sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi Regionu.

Wielkopolskie Dni Energii w formie festynu rodzinnego, gdzie dzieci i młodzież mają okazję uczestniczyć w specjalistycznych zajęciach edukacyjnych, a dorośli uzyskać porady z zakresu energetyki opartej na OZE, towarzyszą zwykle imprezom i targom rolniczym odbywającym się na terenie naszego województwa.

W tym roku Wielkopolskie Dni Energii 2016 przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu organizowane są po raz piąty i towarzyszyć będą wystawie rolniczej w trakcie XVIII Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek Wielkopolskich w Liskowie. WDE 2016 propagować będą ochronę powietrza atmosferycznego, ochronę powierzchni ziemi i recykling poprzez upowszechnianie informacji o gospodarce niskoemisyjnej. W bieżącym roku przedsięwzięcie odbędzie się również w Gołaszynie 3 września, w Marszewie 2 października oraz 7 października w Sielinku koło Opalenicy.

wde

Samorząd Województwa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Klub Radnych PSL Sejmik Województwa Wielkopolskiego

Polecam

Polskie Stronnictwo Ludowe

fml

impulswlkppsl

film

Rota

Losowe zdjęcie

Ta strona używa plików cookies.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
© 2016 Krzysztof Andrzej Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego